Bieg Powstania Warszawskiego
na zlecenie Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (WOSiR)

Jest to jedna z nielicznych imprez biegowych Polsce, która odbywa się w nocy. Dzięki oryginalnej i niepowtarzalnej oprawie, Bieg ma wyjątkowy charakter, który w pełni oddaje symbolikę wydarzenia, które upamiętnia. Podczas XX edycji Biegu, Agencja ComPress S.A. zajmowała się stworzeniem strategii komunikacyjnej biegu, pozyskaniem sponsorów i patronów medialnych. Efektem tych działań miało być także zbudowanie odpowiedniej frekwencji na biegu.

Efekty:

W XX edycji Biegu wystartowało ponad 3.200 osób, była rekordowa liczba uczestników. Szacunkowa ilość wygenerowanych publikacji w mediach wyniosła około 200 wycinków (w tym 36 radiowo-telewizyjnych).

Działania:

Powstało hasło „Zabiegaj o pamięć”, które następnie stało się elementem spajającym trzy historyczne biegi organizowane przez WOSiR w Warszawie. Poruszyło ono wielu Polaków, dla których pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego jest ważnym elementem ich tożsamości.

Wyjątkową inicjatywą skierowaną do osób, które pragnęły w odmienny sposób aniżeli udział w Biegu uczcić pamięć o Powstańcach, stał się symboliczny „Łańcuch Pamięci”. W inicjatywie tej wzięły udział setki Warszawiaków, którzy ze zniczami w dłoniach ustawili się przy trasie Biegu tworząc świetlny łańcuch osób, które pamiętają o walczących w Powstaniu Warszawskim.

Wśród pozyskanych przez Agencję ComPress S.A. sponsorów, znaleźli się m.in: PKO Bank Polski, Brooks (producent odzieży sportowej), EPSON producent sprzętu elektronicznego, Żywiec Zdrój (producent wody mineralnej) oraz biuro podróży Itaka.

Wsparcie merytoryczne dla działań komunikacyjnych Agencji zapewnił Pan Juliusz Kulesza, uczestnik Powstania Warszawskiego oraz autor wielu książek traktujących o II wojnie światowej. Niezapomnianą dla uczestników Biegu atmosferę na trasie zapewniła grupa rekonstrukcji historycznej „Zgrupowanie Radosław 44”. Całość uzupełniły efekty świetlne, dźwiękowe, a także wielkoformatowy pokaz archiwalnych zdjęć z czasów Powstania Warszawskiego.

Patronat honorowy nad Biegiem objęła Prezydent m. st. Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz oraz Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Pan Jerzy Skucha.

Pozostałe realizacje: