Husqvarna Tour
Pasja, emocje i największa gonitwa psich zaprzęgów

Husqvarna Tour to międzynarodowy, średniodystansowy wyścig psich zaprzęgów – to niezwykle widowiskowy, pełen pasji i pozytywnych emocji sport. Tradycyjnie ma on miejsce na początku roku, na terenie Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W tym czasie ekipy, walcząc z mrozem i śniegiem, mają do pokonania prawie 300 km trasy.

Maszerzy startują w kilku klasach ze względu na ilość psów w zaprzęgu- w klasie limitowanej na zaprzęg składa się maksymalnie 6 psów, zaś w klasie nielimitowanej od 8 do 10 psów. Trzecią kategorią jest ski-jouring, czyli wyścig narciarzy ciągniętych przez psy. W roku 2015 odbędzie się kolejna edycja wyścigu.

Husqvarna Tour jest największym średniodystansowym wyścigiem psich zaprzęgów w środkowej Europie. Bliskość Nowego Roku oraz dogodna lokalizacja – nieopodal zimowej stolicy Karkonoszy – Szklarskiej Poręby, gwarantują doskonałą frekwencję kibiców. Charakterystyka tras jakuszyckich pozwala z kolei planować widowiskowy i medialny wymiar imprezy. Ośnieżone góry, mróz, bezpośredni kontakt z maszerami i ich psami przez całe cztery dni gonitwy po stronie Polskiej – to wszystko wpływa na niewątpliwą atrakcyjność wyścigu! 

Pozostałe realizacje: