Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK
Korczak Festival

Organizatorem Festiwalu KORCZAK od 1996 roku niezmiennie jest Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. Główną inicjatorką jest Pani Halina Machulska – pedagog, aktorka, reżyser, popularyzatorka dramy w Polsce.

Festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń teatralnych oraz wyznacznikiem jakości w zakresie edukacji młodego widza poprzez różne formy teatru. Co roku w ramach festiwalu odbywa się ponad 100 wydarzeń teatralnych. Korczak odbywa się w kilku w warszawskich teatrach m.in. w Teatrze Powszechnym, Teatrze LALKA. Tysiące widzów każdego roku ma możliwość zobaczenia najlepszych z Polski i ze Świata produkcji teatralnych. Spektakle oceniane są przez znawców teatru oraz przez Jurorów Juniorów. Honorowym Dyrektorem Festiwalu jest Profesor Maciej Wojtyszko – reżyser teatralny i filmowy, dramaturg, autor książek popularnonaukowych i beletrystyki dla dzieci, Dziekan Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Festiwal od kilkunastu lat jest prowadzony przez Grażynę Karwowską-Winiarek – autorkę projektów z dziedziny kultury, menedżera, absolwentkę Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Dyrektorem Artystycznym jest Wojciech Stefaniak – pseudonim artystyczny Faruga – absolwent Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie, reżyser, autor koncepcji i realizator wielu międzynarodowych projektów teatralnych.

Festiwal już od kilkunastu lat zwraca uwagę na słuszność i konieczność wykorzystania sztuki w procesie wychowywania młodego człowieka. Edukacja poprzez teatr ma za zadanie kształtować wnętrze dzięki pobudzeniu wyobraźni, uwrażliwienie na otaczający świat i ludzi, naukę odróżniania dobra od zła, umiejętność nawiązywania kontaktów.

W ramach Festiwalu odbywa się także kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych: spektakle, happeningi, wystawy, warsztaty, instalacje teatralne, spotkania z twórcami teatru… A to wszystko po to, aby obudzić w najmłodszych pasję i miłość do magicznego świata teatru, który mogą odkrywać podczas Festiwalu ze swoimi rówieśnikami i opiekunami!

Pozostałe realizacje: